A- A A+

Aktualności

12.01.2018r. W piątek odbyły ...
13.01.2018r. W sobotę delegacja ...
11.01.2018r. Korzystając z ...

Dane kontaktowe

PSOUU Koło Częstochowa

ul. Waszyngtona 69/71
42-200 Częstochowa

tel: 509 774 987
e-mail:    iwonaciesielska@op.pl

tel.  509 38 1391
email: beata@ermat.pl

Nasze konto:

BGŻ 44 2030 0045 1110 0000 0241 3740

Dom Dziennego Pobytu dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 

Celem działalności Domu Dziennego Pobytu jest zapewnienie naszym podopiecznym (osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową) terapii w pracowniach na wzór terapii zajęciowej, dzięki którym wychowankowie mogą doskonalić swoją sprawność psychoruchową.
Dzięki profesjonalnej kadrze i dostosowanej do możliwości i potrzeb metodyce prowadzonej terapii pomagamy podopiecznym w usamodzielnianiu, aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym i ciągłym doskonaleniu podstawowych umiejętności.

Godziny pracy Domu ;     od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00

W strukturach Domu Dziennego Pobytu funkcjonują:

1. Pracownia tkacko – krawiecka
2. Pracownia snycersko – stolarska
3. Pracownia komunikacji społecznej
4. Pracownia plastyczna
5. Pracownia wyrobów artystycznych
6. Pracownia umiejętności społecznych

Aktywność dodatkowa ; Poza zajęciami prowadzonymi w ramach pracowni Dom Dziennego Pobytu prowadzi dla podopiecznych dodatkowe terapie takie jak;
terapia stymulowania rozwoju – Biofeedback, hipoterapia i dogoterapia.
Nasi wychowankowie uczestniczą także w licznych zajęciach usprawniających ich kondycję fizyczną jak np. aerobik, joga, marsz nornic walking , wyjazdy na basen – ćwiczenia w wodzie, zajęcia Tai – chi, poranna gimnastyka.
Odbywają się także liczne treningi umiejętności budżetowych, treningi porządkowe, treningi aktywnego poszukiwania pracy, warsztaty muzyczne czy malarskie.
W Domu Dziennego Pobytu funkcjonuje  sekcja kulinarna, która cotygodniowo przeprowadza warsztaty kulinarne, na których przygotowywane są przez podopiecznych własnoręczne, różnorodne dania i potrawy. 
Oprócz codziennych zajęć często uczestniczymy w licznych imprezach organizowanych na terenie Naszego Miasta , takich jak olimpiady sportowe, Festiwal Piosenki Podwórkowej, Dzień Godności czy Polska Biega. Odbywają się także wyjścia kulturalne do kina, teatru, wyjazdy na wycieczki, biwaki, zimowiska, jak również obchodzone są uroczyście urodziny podopiecznych oraz inne święta i uroczystości okolicznościowe.

Historia ;

Dom Dziennego Pobytu powstał z inicjatywy naszego Stowarzyszenia w roku  1993  r., jako pierwsza placówka w województwie śląskim mająca na celu wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną i działał w  ramach usług świadczonych  przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. W 2011 r. po wygranym konkursie prowadzenie Domu Dziennego Pobytu przejęło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie, jako pierwsze zadanie publiczne zlecone przez prezydenta Miasta Częstochowy.


Podopieczni i opiekunowie ; Dom Dziennego Pobytu zapewnia opiekę 45 podopiecznym z którymi zajęcia prowadzi doświadczona, profesjonalna kadra.

Dyrektor placówki – Beata Sobolewska
tel    693 571 988
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kierownik placówki – Beata Gajewska-Robakowska
Tel  519-522-296
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.AcyMailing Module

Subscribe to our newsletter massa In Curabitur id risus sit quis justo sed ovanti