A- A A+

Dane kontaktowe

PSOUU Koło Częstochowa

ul. Waszyngtona 69/71
42-200 Częstochowa

tel: 509 774 987
e-mail:    iwonaciesielska@op.pl

tel.  509 38 1391
email: beata@ermat.pl

Nasze konto:

BGŻ 44 2030 0045 1110 0000 0241 3740

logo

Projekt p.t. „ Zmysły drogą do poprawy jakości życia. Integracja sensoryczna.” współfinansowany przez PFRON w ramach dwudziestego czwartego konkursu o zlecenie realizacji zadań ( w formie wsparcia) w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

 Informacja

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie zaprasza dzieci oraz ich rodziców/opiekunów do udziału w projekcie " Zmysły drogą do poprawy jakości życia. Integracja Sensoryczna".

 

Projekt obejmuje terapie sensoryczną prowadzoną w terminie 01.01.2016-30.12.2016 dla 20 dzieci w wieku 2 - 16 lat z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Terapia będzie prowadzona w sposób ciągły 5 dni w tygodniu przez wykwalifikowany personel.

 Udział w projekcie jest bezpłatny.


st
                                                                      

Cel i opis działań ;
Terapia zaburzeń Integracji Sensorycznej polega na takim stymulowaniu układu nerwowego, aby dać mu możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania, przetwarzania i odpowiedzi na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała.

Głównym zadaniem terapii jest dostarczenie kontrolowanej ilości bodźców sensorycznych w szczególności przedsionkowych, proprioceptywnych. Podczas terapii SI relacje zachodzące między procesami sensorycznymi a zachowaniem ruchowym kształtują i poprawiają połączenia synaptyczne w OUN. Prawidłowa organizacja synaptyczna OUN determinuje właściwe przetwarzanie informacji sensorycznych. Ćwiczenia są dostosowane do poziomu rozwojowego dziecka. Terapia SI ma postać "naukowej zabawy", w której dziecko chętnie uczestniczy. Terapia odbywa się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej. Najważniejszą jej częścią jest specjalistyczny sprzęt podwieszany stymulujący system przedsionkowy i proprioceptywny.
Dla powodzenia terapii bardzo ważny jest dobry kontakt dziecka z terapeutą.
Terapia SI jest to terapia indywidualna, dostosowana do potrzeb dziecka, poprzedza ją rzetelna diagnoza.

Integracja Sensoryczna (SI) -Dla kogo?

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które doświadczają problemów w codziennym funkcjonowaniu. Adresatami są także dzieci ze spektrum autyzmu, z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy niepełnosprawnością intelektualną. Warto pamiętać, że z zaburzeń integracji sensorycznej dzieci nie wyrosną same, a problemy w przetwarzaniu wielozmysłowym będą rosły wraz z nimi. Dlatego tak ważne jest wczesne zdiagnozowanie i objęcie terapią SI wszystkich dzieci, które takich zabiegów wymagają

IMG 0445

IMG 0446

IMG 0447

IMG 0449

IMG 0451

IMG 0452

IMG 0454

IMG 0456

IMG 0457

Integracja Sensoryczna (SI) - Nasza oferta:

  • Pełne wyposażenie sali w profesjonalny sprzęt SI,
  • Wysoko wykwalifikowani terapeuci SI, członkowie Polskiego Stowarzyszenia  Terapeutów Integracji Sensorycznej ( zob. www.pstis.pl  - lista gabinetów SI),
  • Rzetelna diagnoza,
  • Fachowa terapia,
  • Konsultacje i zalecenia dla rodziców,

Wykorzystaj szansę, pomóż własnemu dziecku!

AcyMailing Module

Subscribe to our newsletter massa In Curabitur id risus sit quis justo sed ovanti