Programowanie dla dzieci – warto zapisać dziecko?

Programowanie dla dzieci – klucz do przyszłości

Programowanie rozrasta się w zaskakująco dynamicznym tempie. Z dnia na dzień powstają nowe języki programowania, które są jeszcze lepiej zoptymalizowane i dostosowane do potrzeb przeciętnego użytkownika. Na całym świecie z programowania utrzymuje się w przybliżeniu około 50 milionów osób. Informatyka i technologia to bardzo obiecujące sektor gospodarki. Dziś podstaw programowania i algorytmiki może nauczyć się każdy. Do dyspozycji mamy programowanie dla dzieci, które pozwoli dziecku na szybkie pojęcie i przyswojenie podstawowych konceptów. Oczywiście, po jednym kursie nie zrobimy z dzieci profesjonalistów, ale możemy zapewnić im znacznie lepszy start w przyszłości na rynku pracy.

Programowanie dla dzieci Olsztyn – Gdzie posłać dziecko?

Olsztyn oferuje kilka miejsc, w których nasze dziecko zdobędzie nowe umiejętności z zakresu programowania, doszkalając się przy okazji z angielskiego i kształcąc logiczne rozumowanie. Nie można zapomnieć, że wiedza najlepiej przyswaja się we wczesnych etapach dzieciństwa. To, czego nauczy się dziecko na wczesnych etapach, bardzo często będzie determinowało rozwój jego kariery i kierunek kształcenia na studiach. Dlatego programowanie dla dzieci stacjonarnie w mieście Olsztyn, za cenę kilkuset złotych pozwoli na zrozumienie i przyswojenie całego zestawu funkcji, algorytmiki oraz wyćwiczenie logicznego myślenia. Wpisz programowanie dla dzieci olsztyn w Google i przejrzyj oferty.

Dzieci uczące się w Olsztynie w wieku 9 – 18 lat, w zależności od swojego wieku, będą korzystać z dopasowanych do swojego wieku technologii. Najmłodsi będą korzystać ze Scratcha i platformy micro:bit – interaktywnych edytorów wizualnych pokazujących mechanizmy programowania przez wcześniej przygotowane projekty. Nieco starsi, będą mogli poznać tajniki języków takich jak Python czy Javascript, tworząc elementy dla przeglądarek i manipulując tzw. document object model. Młodzież może być też chętna na wypróbowanie bardziej złożonych technologii jak C# czy Java – dla entuzjastów back-endu również nie zabraknie miejsca.

Czego dziecko może się nauczyć na kursie programowania?

Może nauczyć się praktycznie wszystkiego, co będzie mu potrzebne do sprawnego wdrożenia w przyszłości. Przyda się również dzieciom, które wiążą swoją przyszłość z IT i inżynierią oprogramowania. Należy pamiętać, że dziecko musi wykazywać się własną inicjatywą. Programowanie jest dziedziną nieustannie się rozwijająca, dlatego wymaga nieustannej nauki i podążania za nowościami. Wymaga też eksperymentowania. Istotna jest zatem pasja i ogromna chęć do działania.

Programowanie dla dzieci nauczy młodych absolwentów:

  • jak działają przeglądarki,
  • jak działa sieć,
  • czym jest infrastruktura aplikacji,
  • jakie są paradygmaty programowania,
  • czym są wzorce programowe,
  • jak wygląda programowanie w profesjonalnym zespole,
  • stosowania metod, pętli, rozumienia instrukcji warunkowych,
  • specyfiki wybranego języka funkcyjnego lub obiektowego,
  • … i wiele więcej.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia nauki programowania?

Rozpoczęcie nauki programowania wymaga tylko dwóch rzeczy: zainteresowania i podstawowej znajomości języka angielskiego. Samo słownictwo w programowaniu nie jest wcale intuicyjne i wymaga większego objaśniania. Innymi słowy, ma niewiele wspólnego z językiem angielskim. Nazwy metod i programistycznych abstrakcji często są mylące i nawet osoba biegle zaznajomiona z angielskim, będzie musiała spędzić czas na zrozumienie ich specyfiki. Język angielski będzie potrzebny głównie do czytania dokumentacji i komunikacji z zespołem. Choć nawet te coraz częściej spotykane są w wersjach opartych o polskie tłumaczenie.

Back To Top